Najveći infrastrukturni linijski projekt sniman bespilotnom letjelicom u svijetu, snimljen u Republici Hrvatskoj
Područje uz lijevu obalu rijeke Save od Račinovaca (rkm 212.080) do ušća Trnave kod Nove Gradiške (rkm 464.500) zaštićeno je od poplava kontinuiranom linijom nasipa ukupne duljine 236 km.
Poplavni događaj iz svibnja 2014. godine na području županjske Posavine, uzrokovan prodorima nasipa kod Rajevog Sela i kod Račinovaca, najgori je događaj nakon katastrofalne poplave rijeke Save u Zagrebu 1964. godine.
Kao najveći problemi identificirani su nedostatna i neujednačena stabilnost temeljnog tla nasipa i nemogućnost pristupa svim dionicama nasipa za vrijeme provedbe mjera obrane od poplava.
Projekt Modernizacije lijevoobalnih Savskih nasipa na dionici ukupne duljine 236 km od Račinovaca do Nove gradiške predviđa izgradnju berme koja omogućuje pristup nasipu i ima pozitivni učinak na stabilnost nasipa.
Snimanje geodetskih podloga obavljeno je bespilotnom letjelicom, a dužina snimanja nasipa iznosila je 236,7km, a širina pojasa snimanja 100m.
Prethodno snimanju izvršeno je rekognosciranje i fotosignaliziranje terena na način da se naknadnom obradom podataka može dobiti zahtijevana točnost digitalnog modela terena. Za svrhe orjentiranja fotografije postavljeno je 900 orijentacijskih točaka pravilno raspoređenih duž cijele trase snimanja. Za kontrolu modela terena dodano je još 175 kontrolnih točaka.
Prethodno snimanju, izvršena je priprema letova koja se sastoji od planiranja osi leta, visine leta, trajanja leta, smjera leta, nadzora nad letjelicom.
U svrhu testiranja metodologije snimanja provedeno je testno snimanje na području Zbjega kos Slavonskog Broda. Osim toga napravljeno je i kalibracijsko polje na širem području Račinovaca na način da obuhvaća pojas snimanja nasipa.
Korištenjem novih tehnologija i znanja snimljen je najveći infrastrukturni projekt bespilotnom letjelicom (236.7 km) u svijetu.